3 Adımda İnternetten Para Kazanmak

3 Adımda İnternetten Para Kazanmak

Herkese merhabalar, bu yazımızda internetten nasıl para kazanılır? web sitesinden nasıl para kazanılır? gibi sıkça sorulan sorulara yanıt vereceğiz. Sizin aklınızdan geçenler genelde bir çok insanın aklından da geçiyordur ya da halen geçmektedir. Devir değişti ve artık herkesin ek gelir elde etme isteği ve mecburiyeti oluştu maalesef. 

Bu ve benzeri durumlarda insanlar gelişen dijital çağda çareyi internetten para kazanmak ta arıyorlar. Haksız da değiller açıkçası. Her zaman güncel olan ve hemen hemen her insanın yanından ayırmadıkları cep telefonları sayesinde herkes oturduğu yerden kolay bir biçimde akıllarına takılan ve ihtiyaçları olan bilgilere ve ürünlere erişim kolaylığı yaşamaktadır.

Böylesine ciddi rağbet gören sanal hayatta bir şeyler yapmak hem kolay hem de zordur. Makale yazarak internetten para kazanmak, youtube kanalı açarak para kazanmak, freelancer olarak internetten para kazanmak gibi çeşitli para kazanma imkanlarınız var. Gelin hep birlikte para kazanma yollarını inceleyelim:

Youtube ile Nasıl Para Kazanılır?

youtube-ile-para-kazanmak-yontemlerif

Milyarlarca kullanıcıya ulaşan youtube ile sizlerde hedeflediğiniz rakamları kazanabilirsiniz. Youtube Para kazanma yöntemleri nelerdir?  Evvela bir youtube hesabı açmanız gerekmektedir. Youtube hesabı nasıl açılır yazımızı okuyarak youtube kanalınızı açabilirsiniz. 

Youtube’nin sizin paylaştığınız videolara reklam vermesi için sizlerden bazı istekleri var haliyle. Nedir bu youtube’nin para kazanmak için istediği şartlar? 

– Kanal hesabınızın onaylanmış olması gerekmektedir. Kanal hesabı onaylanması için youtube hesabınızda telefon numarası ile kanalınızı doğrulayabilirsiniz.

– Kanalınızı açtıktan sonra en az 1000 aboneye ulaşmanız ve aynı zamanda da 4000 saat izlenmeye sahip olmanızdır. 

Bu kriterleri karşılıyorsanız artık sizde bir youtuber olarak para kazanmaya başladınız demektir. 

Tabi youtube bir video deryası olduğu için kısa sürede 4000 saat izlenme elde etmeniz çok zor. Yani zor derken kanalınız yeni ise ve paylaştığınız videoların içerikleri özgün ve gerçekten kaliteli değilse işte o zaman işiniz zor demektir. Moral bozmadan sabırlı bir rutinde video paylaşmaya devam edin, videoların SEO ayarlarını iyi yapın ki youtube algoritması videolarınızı ön plana çıkarmak için botları kanalınıza yollasın. 

Makale Yazarak internetten para kazanmak

makale-yazarak-para-kazanmak-yontemleri

Bir çok öğrenci geçimini makale yazarak sağlamaktadır. günlük bir makale yazarak ayda 350-400 ₺ kazanmanız mümkün. Makale yazarak para kazanmak nasıl olur der gibisiniz. Bir çok makale satışı yapan siteler var. Sizde bu sitelerden birine üyelik yaptırarak yazarlık başvurusunda bulunuyorsunuz ve kısa sürede zaten onaylanmaktadır. Onaylandıktan sonra size teklif gelmesini bekleyebilir veya hazır makale yazarak vitrinde satışa sunarsınız. 

Müşteri her zaman çıkıyor. İnsanlar bir şeyler üretmekten erindikleri için hazır yazılara başvurmak zorunda kalıyorlar. Sizde dediğim yöntemle Makale yazarak para kazananlar arasına adınızı yazdırabilirsiniz. 

Freelancer Olarak internetten para kazanmak

bionluk-ile-para-kazanmak

İnternetten para kazanma denilince akla ilk gelen yöntemlerden biri olan freelancer’lık son dönemlerde baya popüler bir meslek haline geldi. İnsanlara çeşitli alanlarda hizmet sunan freelancer platformları ile herkesin ihtiyacına yönelik hizmetler vererek popülerliği ele aldı. Bunlardan bir tanesi bionluk.com sitesidir. 

Eğer özel bir yeteneğinizi varsa ve bu yeteneğinizi karşı tarafa hizmet olarak sunabilecek değerli işler çıkarabileceğinize inanıyorsanız hiç durmayın ve bionluk.com sitesine gidin. Bu siteye üyelik yapmak isterseniz sizden 10 tl gibi düşük bir rakam ile üyeliğinizi onaylamanızı istiyor. Ödemeyi yaptıktan sonra site üzerinden kendi profilinize girerek bilgilerinizi doldurup, sahip olduğunuz yetenekleriniz iş ilanı olarak yayımlamaya başlayabilirsiniz. Yeni olduğunuz için size 1000 coin veriyor nedir bu coin ne işe yarar der gibisiniz. Bu coinler sayesinde iki ilanınızı ön plana çıkarabiliyorsunuz ve 24 saat boyunca ilanınızı önerilenler kısmında gösteriliyor. 

İlan detaylarını olabildiğince açıklayıcı yazarak profilinizi ziyaret eden insanların ilgisini çekebilirsiniz. 

İkinci önemli nokta ise iş ilanınızla ilgili sizden hizmet almak isteyen insanlar sizinle mesajlaşmaya başlayacak. Bu mesajlaşma kısmında çok nazik ve kibar olmaya özen gösterin. ilk intiba önemlidir. Abi, Abla gibi terimler kullanmayın ki itibarınız yükselsin. A

Aldığınız siparişi belirttiğiniz tarihte teslim etmeye özen gösterin, ne kadar hızlı teslim edilirse müşteri memnuniyeti de o kadar artacaktır. 

SONUÇ:

internetten-para-kazanmak

İnternetten para kazanmak zor değil sadece biraz emek vermeniz lazım.

Bu yazımızda internetten para kazanmak, makale yazarak para kazanmak ve freelancer olarak nasıl para kazanılır bunlardan bahsettik. Umarım sizler için ufakta olsa fayda sağlamışızdır. Yorum yapmayı unutmayın 🙂 bizleri takipte kalın.

Bir cevap yazın