Bebek Bakım Çantası Çeşit ve Fiyatları

Bebek Bakım Çantası Çeşit ve Fiyatları

Annelik sürecinde karşılaşacağınız yeniliklerden biri, bebek bakım çantası olacak. Bebeğinizle birlikte dışarı çıktığınızda, ihtiyaç duyacağınız eşyaları da yanınızda götürmeniz zorunlu hale geliyor. Mama, bez, yedek kıyafet, battaniye, biberon… derken kendinizi bebek eşyaları arasında kaybolmuş hissetmeniz mümkün. Neyse ki, anne adaylarının bu konudaki endişelerine son vermek için, bebeğinizin bütün eşyalarına düzenli şekilde ulaşabileceğiniz anne bebek bakım çantaları geliştirildi. 

Her anne adayı, bebeğine alınacak tüm eşyaların, en iyisi olacak şekilde seçilmesi için çabalar. Peki konu bebek bakım çantasına gelince… Bebek bakım çantasına ne konuranne bebek bakım çantası önerileribebek bakım çantası fiyatları gibi merak edilen pek çok nokta bulunuyor. Yazımızda, konuyla ilgili öğrenmeniz gerekenleri sıraladık ve ‘En iyi bebek bakım çantası hangisidir?’ sorusuna sizlerle birlikte yanıt aradık. 

Bebek Bakım Çantası Nasıl Olmalı? 

Bebeğinizle dışarıya çıkarken kullanacağınız bebek bakım çantasının ilk özelliği, hafif ve kolay taşınabilir olmasıdır. Aksi halde bebeğinizin günden güne artan ağırlığına bir de çanta eklenirse nasıl baş edeceksiniz? 

Seçeceğiniz bebek çantası, geniş iç hacme ve fazlaca cebe sahip olmalıdır. Ek olarak, biberondaki süt sıcaklığının korunabilmesi için termal cebe sahip olması da bir avantajdır.  

Elbette, seçeceğiniz çantanın, doğa koşullarında sizi yarı yolda bırakmaması gerekiyor! Yani su geçirmez olması oldukça gerekli bir özellik. Ayrıca belirtmeye bile gerek yok ancak, en kaliteli bakım çantası seçiminizde, herhangi bir zararlı içerik bulundurmayan, sağlıklı tercihler yapmalısınız.

Son olarak bebek bakım çantasında aranan özelliklerden bir diğeri, unisex bir tasarıma sahip olmasıdır. Böylece çantanızın tasarımından, hem anne hem de baba faydalanabilir. 

Bebek Bakım Çantasına Ne Konur? 

Yeni ebeveynler için dışarıya çıkarken, ‘Bebek bakım çantasına ne konmalı?’ sorusu önem teşkil eder. Çünkü evden dışarıya adım attıktan sonra, bebeğinizin ihtiyaçlarını karşılamak için özenle seçtiğiniz eşyalardan uzaklaşmış olursunuz. Yani ya yanınıza almışsınızdır, ya da almamışsınızdır… 

Sizler için, bebek çantası içerisine koyabileceğiniz eşyaları şu şekilde derledik: 

Bebeğin; 

  • Maması, mama kabı/kaşığı 
  • Biberonu ve suluğu 
  • Mevsime göre yedek kıyafetleri, önlüğü ve ağız silme bezi 
  • Yedek bebek bezi, bez değiştirme örtüsü, pişik önleyici kremi, ıslak mendil, pamuk veya havlusu 
  • Emziğ
  • Oyuncakları 

Annenin; 

  • İhtiyaç duyabileceği yedek kıyafeti 
  • Bebek besleme örtüsü 
  • Göğüs pedleri 
  • Süt sağma pompası 

şeklinde olması gerektiği söylenebilir. 

En İyi Bebek Çantaları Markası, Özellikleri, Fiyatı 

Onlarca marka ve seçenek arasından tercih edeceğiniz bebek bakım çantasının, en iyisi olması için sizler adına çabalıyoruz. En iyi bebek bakım çantaları, özellikleri ve fiyatlarını şu şekilde derledik: 

1) Okeidog Bebek Bakım Çantası 

Bu çanta, bebekle ve doğal olarak bakım çantasıyla çıkılan gezilerde, annenin vücut postürünü korumak amacıyla tasarlanmış. İç hacminin ikiz bebeklere bile yetecek kadar geniş olduğundan bahsedebiliriz. Ayrıca bebeğin eşyalarının kolayca bulunabilmesi adına bölmelendirmeler yapılmış. Bu bölmelendirmeler açık renk astarla kaplanırken, koyu renk çizgilerle vurgulanmış. Ön tarafına ebeveyn eşyalarına özel olarak bir bölme eklenmiş.  

Çanta içeriğinde, antimikrobiyal bez değiştirme seti, puseti asmak için gerekli aparatlar, termal özellikli biberon cebine ek olarak; bebeğin diş kaşıyıcısı, emziği gibi diğerlerinden ayrılması gereken eşyalarının asılabildiği, elastik yapıda 2 adet çıtçıtlı halka yer alıyor. 

Sırtınızda, omzunuzda veya elinizde; kısacası nasıl isterseniz taşıyabileceğiniz Okeidog  bakım çantası fiyatı ise 290 TL civarında seyrediyor. Okeidog çantaların, en iyi bebek çantaları arasında yerini uzun süre daha koruyacak kalitede olduğunu düşünüyoruz. 

2) Kraft Bebek Bakım Çantası  

kraft bebek bakım çantası

Bebek çantasında olması gereken özelliklerden pek çoğuna sahip bir diğer çanta ise Kraft bebek çantası. Hem kalitesi hem de uygun fiyatıyla, en iyi bebek çantası önerileri arasında yer alıyor. 

Oldukça hafif olan bu çanta, aynı zamanda geniş ve ayarlanabilir omuz askıları ile, kullanımda rahatlık sağlıyor. Ekstra askısıyla, elde de taşınabiliyor. Diğer çantalar gibi fazlaca gözü olduğu doğru. Ayrıca kumaşının da bebek sağlığına zararlı hiçbir etken içermediği ve su geçirmez olduğu biliniyor. İçerisinde termal cebi, alt değiştirme bezi ve ek olarak kirli torbası bulunuyor. Kraft bebek çantası fiyatı ise 70 TL civarında seyrediyor. 

3) Lassig Bebek Bakım Çantası 

Bu çanta 40’tan fazla ülkede yapılan oylamalar arasında, en iyi bakım çantası seçilmeyi başarmış! Peki bu başarıyı ona kazandıran ne? Birlikte inceleyelim: 

Sadece 1.14 kg ağırlığa sahip olan Lassig bebek çantası; tam 17 tane göze ve oldukça geniş iç hacme sahip. Termal cebi, bakım çantasından ayrılabilecek şekilde dizayn edilmiş. Islak veya kirli malzemeler için ekstra cebi bulunuyor. Cep telefonları için özel bölmesi var. Su geçirmez, omuzları ayarlanabilir özellikte. Pusete asma aparatını ve alt değiştirme bezini içeriyor. Oldukça kaliteli malzemeden üretilmiş, bu nedenle de kolaylıkla temizlenebiliyor. Lassig bebek çantası fiyatı ise 320 TL civarında seyrediyor. 

4) Skip Hop Bebek Bakım Çantası 

‘Bebeğim için masraftan kaçınmam, en iyisi neyse onu alırım.’ diyenlerdenseniz doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz. Skip Hop bebek bakım çantası fiyatı 700 TL civarlarında olmasıyla göz doldursa da, içeriği ve kalitesiyle, verdiğiniz paraya değeceğini kanıtlıyor. 

Öncelikli olarak bu çantanın, tasarım şıklığı ve konfor alanlarının önde gelenlerinden olduğunu belirtebiliriz. Bebeğe ait çok sayıda bölme bulundurmasının yanı sıra, ebeveynler de oldukça fazla düşünülmüş! Laptop, cep telefonu gibi kişisel eşyaların konabileceği ekstra bölmeler eklenmiş.  

Skip Hop bakım çantası, herhangi bir kanserojen madde içermiyor. Güvenlik standartlarına uygunluğu ise, laboratuvarlar tarafından kanıtlanmış. Termal biberon cebi, izole edilmiş. Alt değiştirme bezi oldukça kaliteli. Ayrıca pusete asmak için gerekli aparatları, patentli klips sistemine sahip. 

En iyi bebek bakım çantaları hangileridir?’ konusunda seçiminizi biraz da olsa kolaylaştırmış olmayı umar, keyifli kullanımlar dileriz. 

Bir cevap yazın