You are currently viewing Cinsel Gücü Artıran Besinler

Cinsel Gücü Artıran Besinler

Cinsel gücü artıran ve isteği artırıcı yönde etkileri bulunan maddeler afrodizyak olarak adlandırılıyor. Yüzyıllar öncesinden günümüze ulaşmış teorik bilgiler araştırıldığında, insanlığın, cinsel performansı artırdığına inanılan ürünlere o zamanlardan beri rağbet ettiğini görebiliyoruz. Günümüz bilim dünyasında, bu teorik bilgiler artık kanıtlanabiliyor. Bazı ürünlerin içerdiği etken maddeler cinsel hayat üzerinde olumlu etki yapıyor; libidoyu ve cinsel gücü artırıyor.

Cinsel hayatında daha başarılı olmak isteyen, kadın-erkek fark etmeksizin herkes, öncelikli olarak doğal yollara başvurmak istiyor. Bu noktada biz de cinsel gücü artıran şeyler konusundaki yazımızı paylaşıyor ve cinsellik hayatınızı olumlu etkileyecek öneriler sunuyoruz. Yine de önerilen ürünler konusunda dikkatli olmanız, hatta gerekiyorsa doktorunuzdan bilgi almanız, alerji gibi bir sağlık probleminiz var ise de kullanmamanız konusunda sizleri uyaralım.

Cinsel Gücü Artıran Besinler

fıstık cinsellik
 • Bal: İçerisinde bulunan boron mineralleriyle bal, kadınlık ve erkeklik hormonları üzerinde bıraktığı dengeleyici etkisiyle, cinsel içgüdünün açığa çıkmasını sağlayan bir enerji veriyor.
 • Pekmez: Vücuda verdiği enerjiyle solunumu hızlandıran, böylece birliktelik sırasında cinsel performans artırıcı yönde etki eden pekmez, tahinle birlikte tüketildiğinde cinsel gücü artıran besinler konusunda bir numara hale gelir.
 • Keçi boynuzu: Sperm azlığı problemi olan erkeklere çözüm olarak önerilen keçi boynuzu, aynı zamanda cinsel isteği de artırıyor.
 • Havyar: İçinde bulundurduğu çinko elementi sayesinde sperm kalitesinin artmasına fayda sağlayan, erkeklik hormonlarının yapımına olumlu etki eden havyarın, afrodizyak etkisi yarattığı, çok uzun zamandır bilinmektedir.
 • Fındık, Fıstık, Ceviz, Badem: Cinsel gücü artıran şeyler araştırmasının vazgeçilmez noktalarından kuruyemişler, içerdikleri bol miktarda vitamin sayesinde vücudun hormon dengesine olumlu yönde etkir. Bedensel ve zihinsel yorgunluğa iyi gelerek, cinsel hayatınızda sadece partnerinize odaklanmanızı sağlar.
 • İstiridye: Amerikan Chemical Society tarafından yürütülen konferansta açıklanan verilere göre, istiridye ve benzeri kabuklu deniz canlılarının, testosteron ve östrojen üretimini artırarak cinsel performansı yükselttiği kanıtlanmıştır.
 • Kırmızı Et: İçeriğindeki karnitin, L-arjinin ve çinko sayesinde vücuttaki kan dolaşımını hızlandırıcı etkiye sahip olan kırmızı et ürünleri, dengeli ve düzenli olarak tüketildiğinde, ereksiyon bozukluklarına çözüm getirebiliyor ve sağlıklı bir cinsel hayatın da kapılarını aralıyor.
 • Çikolata: Mutluluk hormonu olarak bilinen serotonin, çikolata içeriğinde bol miktarda bulunmaktadır. Cinsel ilişki öncesinde çikolata tüketmek, hem size enerji verecek, hem de rahatlamanızı sağlayacaktır.

Cinsel Gücü Artıran Meyveler

cinsel gücü arttıran besinler
 • Çilek: Cinsel isteği artırmaya yönelik faydaları olan en güzel yaz meyvelerinden biri çilektir. İçeriğindeki meyve şekeri ve vitaminler sayesinde cinsel arzu uyandırmaya yardımcı olur.
 • Muz: İçerisinde bulunan potasyum ile, sinirsel aktivitenin hızlanmasını sağlayacak ve ilişki esnasında yorulma sürenizi uzun tutacaktır.
 • Avokado: Eski çağlardaki insanlar bile, sadece şekline bakarak, avokado ağacını ‘testis ağacı’ olarak adlandırmışlardır. Günümüzde ise avokadonun erkeklik hormonlarına düzenleyici yönde etki ettiği kanıtlanmıştır.
 • İncir: Şeker oranı çok yüksek olmasına rağmen kan şekerini bir anda yükseltmeyen incir, enerjinizin bir anda bitmesini engelleyip performansınızı uzun kılacaktır.

Cinsel Gücü Artıran Bitkiler:

 • Safran: Yiyeceklerinizin tadını güzelleştirmesiyle bilinen safran baharatının bir diğer faydası ise, en etkili afrodizyaklardan biri olup cinsel gücü artıcı etki yaratmasıdır.
 • Karanfil: Karanfil; yemeklerinizde, çayınızda kullanabileceğiniz güzel bir baharattır. Ancak olaya bir diğer yönden bakarsak, karanfil yağını cinsel birliktelik öncesi masaj yağı olarak kullanmanızı önerebiliriz. Böylece ortama yayılan güzel koku sayesinde, cinsel isteğinizuyanacaktır.
 • Zencefil: Fazla miktarda kullanılması iyi olmasa da, günlük hayatınıza bir tutam zencefil eklemenin cinsel performans üzerine olumlu etkileri vardır.
 • Vanilya: Sinirleri yatıştırmasıyla bilinen vanilya, gergin bir gün geçiriyorsanız, bunun cinsel hayatınızı etkilememesi için kullanılabilir.
 • Ginseng: Özellikle Çin’de, cinsel gücü artıran şeyler araştırmasına çözüm olan baharatlardan biri ginseng olmuştur. Türkiye’de pek yaygın olmasa da cinsel birleşme arzusu oluşturan bu baharatı elde etmek çok da zor sayılmaz.

Cinsel performansı Artıran İçecekler:

 • Kahve: Saymakla bitmeyen yararlarının yanında, kalbin çalışmasını hızlandırarak enerji yükseltici etkisi sayesinde kahve, cinsel gücü artıran içecekler konusunun başta gelen örneklerinden biri olacaktır.
 • Şarap: Araştırmalara göre 1 veya 2 kadehten fazla olmamak kaydıyla, cinsel birliktelik öncesi tüketilen şarap, kadınlarda cinsel arzuyu ve genital bölgedeki kayganlığı artırıcı yönde etkiyor.

Cinsel isteği Artıran Vitaminler:

Her vitaminin ayrı önemli görevi olmakla birlikte, cinsel isteği tetiklemek konusunda ünlenmiş 2 vitamin E ve B vitaminleridir.

 

Bir cevap yazın