You are currently viewing En İyi Bebek Arabası Markaları

En İyi Bebek Arabası Markaları

Bebek arabası seçiminde, göz önünde bulundurulması gereken onlarca nokta var. Bu nedenle, en iyi bebek arabası markaları, ebeveynler için önemli bir araştırma konusu halini alıyor. 

Bizler de bebeğiniz için seçebileceğiniz kaliteli, güvenli ve bütçe dostu bebek arabası markaları hususunda, karşılaştırma yapmanız üzere bir içerik oluşturduk. İçeriğimizde aynı zamanda bebek arabası modelleri ile ilgili öğrenmeniz gereken detaylara da ulaşabilirsiniz. 

En İyi Bebek Arabası Modelleri 

en-iyi-bebek-arabasi-markalari

Günümüzde bebek arabalarının yüzlerce farklı çeşidine kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Peki hayalinizdeki bebek arabası modeline kısa zamanda ulaşmak için hangi yolu tercih edebilirsiniz?  

Öncelikle bebek arabası çeşitleri arasından ihtiyacınız olan türe karar vermeniz daha sağlıklı olacaktır. Bebek arabası çeşitlerini şekildeki gibi alt başlıklarda inceleyebiliriz: 

standart-bebek-arabasi
  • Standart Bebek Arabası: Bebek arabası araştırması yaptığınızda, karşınıza çıkan modellerin yarısından çoğu standart bebek arabaları olacaktır. Genelde 15-20 kg taşıma kapasitesine sahip olan; içerdiği ayarlanabilir koltuk, pencereli tente, manevralı tekerlekler gibi özellikleriyle, bir bebek arabasında arayabileceğiniz çoğu ihtiyacı karşılayan modellerdir. 
  • Baston Tipi Bebek Arabası: Baston tipi bebek arabaları, genellikle yenidoğan döneminden itibaren değil de, ilerleyen aylarda tercih edilen bebek arabası çeşididir. Oldukça hafif olmasının yanında, kolayca katlanıp az yer kaplaması gibi özellikleriyle en iyi bebek arabası tavsiyeleri arasında yerini korumaktadır. 
baston-bebek-arabasi
  • Jogger Tipi Bebek Arabası: 0-4 yaş aralığında kullanılabilen uzun ömürlü jogger tipi bebek arabaları; toplamda 3 tekerleğiyle sağladığı sürüş kolaylığıyla ve yüksek manevra kabiliyetiyle, popüler bebek arabası modelleri arasında yer almaktadır. 
  • Travel Sistem Bebek Arabası: Travel sistem bebek arabaları, ana kucağı, otokoltuk ve taşıma koltuğu olarak çeşitli fonksiyonları yerine getirebilen bir paket halinde sunulmasıyla tercih sebebi olmaktadır. Bu çeşitliliğin getirdiği, pek çok ekstra özelliğin yanı sıra; travel sistem bebek arabaları için belirtebileceğimiz olumsuz özellikler ise, normal bebek arabalarına kıyasla daha ağır ve biraz daha pahalı olmalarıdır. 
ikiz-bebek-araba-modelleri
  • İkiz Bebek Arabası: İkiz bebeğe sahip olan ebeveynlerin arama yelpazesinde yer alan ikiz bebek arabaları son zamanlarda; iki ayrı bebek arabasının, bebek arabası birleştirme aparatı ile birbirine monte edilmiş haliyle yarışmaktadır. Çünkü bu arabalar, kolay katlanma ve az yer kaplama hususunda daha avantajlı sayılabilir. Bu durumda aileler genellikle bütçelerini ön plana alarak bu iki seçenek arasında tercih yapmaktadırlar. 

En İyi Bebek Arabası Markaları  

Ebeveynlerin, bebek arabası seçimlerinde dikkate aldıkları en önemli özellik kalite oluyor. Çünkü kaliteli bir ürün; güven ve konforu da beraberinde getiriyor. Çeşitli araştırmalar önderliğinde ve ebeveynlerin tecrübeleri dikkate alınarak; en iyi bebek arabası tavsiyesi için şu sonuçlara ulaştık: 

Mamas Papas Ocarro Bebek Arabasi
  1. Mamas Papas Ocarro Bebek Arabası: 0-4 yaş arasında kullanabileceğiniz; portbebe ve otokoltuğa uyumlu gövdeye sahip, 13 kg ağırlığındaki Mamas Papas Ocarro bebek arabası, ortalama 9000 TL’lik fiyatıyla cep yaksa da, alanının en iyileri arasında yerini koruyor. Bu bebek arabası; tam yatış pozisyonundan dik pozisyona kadar oturma çeşitliği ve rahatlığı sağlayabiliyor. Bebeğiniz için destekleyici kafa yastığına sahip. Ayrıca oldukça kaliteli kumaşı ve tentesindeki gözetleme penceresiyle, tercih sebebi haline geliyor. Mamas Papas Ocarro bebek arabasının oldukça güçlü bir süspansiyon sistemi var. Ayrıca tutma kolu da sizin isteğinize göre ayarlanabilme özelliğinde. Kendine ait dayanıklı bir yağmurluğu da bulunuyor. Takdir kazanan özelliği ise, tek elle 2 saniye içerisinde katlanabilir olması. 
Doona Bebek Arabası: Doona bebek arabaları,
  1. Doona Bebek Arabası: Doona bebek arabaları, güvenlik hususunda kazanmış olduğu sertifikalarıyla adından söz ettiriyor. Geri tepme önleyici, 3 katmanlı darbe koruması ve 5 noktalı emniyet kemeri özelliklerine sahip. Tüm materyalleri, antibakteriyel ve hipoalerjenik nitelikte. İç dolgusu da çeşitli kalite testlerini başarıyla tamamlamış. Ağırlığı sadece 7 kg, kolayca katlanıp taşınabiliyor. Ergonomik bir tasarıma sahip. Fren sistemi yalnızca tek tuşla devreye girebiliyor. Ayrıca, seyahat çantası, yağmur kapağı, Essentials değiştirme çantası, Snap On depolama alanı gibi pek çok bebek arabası aksesuarı ile de birlikte satılıyor. Doona bebek arabası fiyatı, ortalama 5000 TL fiyatıyla hafiften düşündürse de, sunduğu kalite ve güvenlik şartları düşünüldüğünde parasına değiyor. 
chicco trio sprint travel sistem z
  1. Chicco Trio Sprint Travel Sistem Bebek Arabası: Bebek ürünleri deyince akla gelen ilk markalar arasında yer alan Chicco da, ebeveynler için güzel bir bebek arabası seçeneği sunmuş. Bebek arabası, oto koltuk ve portbebe olmak üzere üç bölümden oluşan bu pakette, rahatlık ve güvenlik açısından oldukça başarılı işlere imza atıldığı söylenebilir. Taşıma kapasitesi 10-15 kg arasında değişen Chicco Trio Sprint Travel Sistem bebek arabasında; bebek arabası aksesuarları içerisinde ihtiyaç duyabileceğimiz, ayak örtüsü, yağmurluk, bebek bakım çantası gibi pek çok ekstra ürün de yer alıyor. Kullanım alanı çeşitliliğiyle öne çıkan bu ürün, ortalama 2500 TL değerinde. 
Yoyko Bebek Arabası: Yoyko bebek arabası

4. Yoyko Bebek Arabası: Yoyko bebek arabası, kullanım kolaylığı ve ortalama 1000 TL’lik uygun fiyatıyla, ebeveynlerin çok tercih edilenler listesinde yer alıyor. Bu bebek arabasının; sarsıntı engelleyen, patlamaz özellikte, 360 derece dönebilen ve kolayca takılıp çıkartılabilen tekerlekleri bulunuyor. Ayrıca, UV filtreli güneşliği, kendine özel suluğu, ekstra dolgulu oturma matı, sinekliği gibi pek çok ekstra ürünüyle de kullananları memnun ediyor. 

En iyi bebek arabası markaları hakkında yazdığımız makalenin sizlere fayda sağladığını umuyoruz 🙂

Bir cevap yazın