You are currently viewing En İyi Bebek Arabası

En İyi Bebek Arabası

Bebek bakımı deyince ebeveynlerin aklına gelen vazgeçilmez parça bebek arabası oluyor. Haliyle her anne-baba, en iyi bebek arabası konusunda epey inceleme yaptıktan sonra bir karara varıyor. Bizler de, ‘Hangi bebek arabasını almalıyım?’ sorunuza en doğru şekilde yanıt vermek için, konuyu ayrıntılarıyla ele aldık. 

Makalemizde aynı zamanda; ‘Bebek arabası aksesuarlarıbebek arabası seçerken, en iyi bebek arabası fiyatları’ gibi öğrenmek isteyeceğiniz diğer popüler konulara da değindik. 

En iyi Bebek Arabası Seçerken 

bebek-arabasi-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler

Bebek arabası seçiminde özellikle dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlara kısaca şu şekilde değinebiliriz: 

 1. Rahatlık ve Konfor: Bebeğinizin omurga sağlığını korumak için, uzun süreli olacak şekilde kullanacağınız bebek arabasının, rahat ve konforlu olması gerekiyor. Bu bağlamda, bebeğiniz için sağlıklı olan pozisyonu sizlerin belirleyebileceği, çok dereceli katlanabilir özellikte bebek arabalarını tercih etmelisiniz. Ayrıca bebek koltuğu oturma matı da, dolgun ve yumuşak nitelikte seçilmelidir. 
en-iyi-bebek-arabasi bebek-arabasi-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler
 1. Güvenlik: Bebeğinizin kullanacağı bebek arabasına karar verirken, alacağınız ürünün TS EN 1888 kalite-güvenlik etiketine sahip olduğunu tasdiklemeniz; sağlıklı bir seçim yapmanızı sağlayacaktır. Bebek arabası güvenliği hakkında bir diğer husus; emniyet kemerinin 5 noktadan kavrayacak şekilde ve mekanizma olarak kolay açılmayı engelleyecek tarzda üretilmiş olmasıdır. Ayrıca, bebek arabasının sağlam materyale sahip olduğuna emin olunuz; çünkü bazı durumlarda hafiflik şartını sağlamak için kalitesiz materyaller kullanılarak güvenlik durumu riske atılabiliyor. Son olarak, en iyi bebek arabası tentesi tam olarak kapandığında bile, bebeğinizi göreceğiniz şeffaf bir alan yaratılmış olmasına özen gösterin. 
 1. Doğumdan İtibaren Kullanılabilme: Seçeceğiniz bebek arabasının, doğumdan itibaren kullanılabilmesi ve ekstra bir masrafa sebep olmaması için; ana kucağı ve portbebeyle uyumlu gövdeye sahip olması gerekiyor. Ayrıca bazı bebek arabaları, ana kucağı ve portbebeyle birlikte paket halinde kullanıma sunuluyor. Bebek arabası tercihinizde bu modellere öncelik verebilirsiniz. Son olarak, daha uzun süreli kullanım için, taşıma kapasitesi yüksek olan bebek arabaları tercih edilebilir. 
bebek-arabasi-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler
 1. Kalite: Bebek arabasında kalite deyince, pek çok faktöre değinebiliriz. Örneğin kumaşının, sağlam ve kolay temizlenebilir nitelikte olması gerekiyor. Güçlü bir fren sistemi; olası riskleri minimuma indirdiğinden, kalite hususunda belirleyici olan bir diğer özellik. Ayrıca bağlantı noktaları, bebeğin parmaklarının sıkışma tehlikesine karşı, yumuşak malzemelerle kapatılmış olmalı.  
 1. Kullanım Kolaylığı: Ebeveynlerin bebek arabası seçimi için dikkat etmesi gereken bir diğer nokta kullanım kolaylığıdır. Bir bebek arabasının yüksek manevra kabiliyetine sahip olması gerekir. Ayrıca kolayca katlanılabilmelidir ve hafif olmalıdır. Çift yönlü bebek arabası, sürüş sırasında görüş açısı tercihini size bırakır. Yanınızdaki eşyaları kolayca taşıyabilmek adına, bebek arabası sepet büyüklüğü de önemsenmelidir. Ek olarak, bebek arabası tutacaklarının ayarlanabilir olması, bebek arabasında istenen özellikler arasındadır. 

En iyi Bebek Arabası Aksesuarları 

bebek-arabasi-aksesuarlari-en-iyi-bebek-arabasi

Bebek arabası aksesuarları, ebeveynlerin ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda oldukça şekillenmiş durumdadır. Bebek arabanızı seçerken, bebek arabasında olmasını istediğiniz veya ekstra olarak talep edebileceğiniz; sizlere kolaylık sağlayacak bazı ürünleri şekildeki gibi sıralamak mümkündür: 

 • Bebek Arabası Yağmurluğu: Bebek arabası yağmurluğu; olumsuz hava koşulları için hayat kurtarır nitelikte. Ne zaman sizi bulacağını bilmediğiniz bir yağmurdan, yanınızda bir önlem olmasına gerek olmaksızın bebeğinizi koruyabilecek bu ürün, bazı bebek arabalarının paket içeriğinde yer aldığı gibi, ekstra olarak da temin edilebiliyor. 
 • Bebek Arabası Oyuncakları: Bebek arabasının güvenliği, rahatlığı tamam! Ama ya bebeğiniz onun içerisinde oturmaktan sıkılırsa? Böyle durumlar için de çözüm elbette ki üretilmiş: Bebek arabasına takılabilir şekilde özel olarak üretilen bebek arabası oyuncakları, hem bebeğinizin ilgisini çekerek sıkılmamasını sağlıyor, hem de oyuncağın düşme ihtimalinden sizleri kurtarıyor. 
en-iyi-bebek-arabasi-bebek-arabasi-alirken-dikkat-edilmesi-gerekenler
 • Bebek Arabası Düzenleyici: Bebek arabasının size bakan tarafında yer alan, genellikle ufak cepler ve bebek arabası bardak tutucu gibi ekstra özellikler içeren düzenleyiciler; seyahatiniz sürecinde kendinizin ve bebeğinizin eşyalarına kolaylıkla ulaşabilmenizi sağlıyor. 
 • Bebek Arabası Ayak TulumuBebeğinizin en çok üşüyen yeri minik ayakları! Özellikle dışardayken, bu ihtimal de düşünülmüş ve bebeğiniz için bebek arabası ayak tulumu tasarlanmış. Adından da anlaşıldığı gibi, bebeğinizi saran bu yumuşacık ayak örtüsü, onu ısıtmaya yardımcı olacak. 
 • Bebek Arabası Battaniyesi: Soğuk günlerde bebeğiyle birlikte dışarıya çıkan her ebeveynin aklında ‘Acaba bebeğim üşür mü?’ endişesi oluşuyor. Ancak bebeğinizi güzelce sarmalayarak, hem onu ısıtıp hem de rahatlatan bebek arabası battaniyesi ile, bu tarz endişelerinizi kolaylıkla yok edebilirsiniz. 
 • Bebek Arabası Birleştirme Aparatı: Özellikle ikiz bebek sahibi ebeveynlerin ihtiyaç duyduğu bir ürün olan bebek arabası birleştirme aparatı; ayrı şekilde de kullanılabilen 2 bebek arabasının, birleştirilerek kullanım kolaylığı sağlamasına yarıyor.  

Bebek Arabası Gerekli Mi? 

bebek-arabasi-aksesuarlari-en-iyi-bebek-arabasibebek-arabasi-aksesuarlari-en-iyi-bebek-arabasi

Bebek bakımının masraf bakımından oldukça ütopik boyutlara ulaşabildiğini biliyoruz. Normal olarak anne-babalar, bebekleri için yeni bir şey alacaklarında ‘Bu, bebeğim için almam gerekenler arasında mı?’ diye sorgulamak durumunda kalıyor. 

Bebek arabası, ihtiyaç mı yoksa lüks mu sınıflandırmasında, kesinlikle ihtiyaç grubuna giriyor. Bebeğinizi dış ortama çıkardığınızda sürekli kucağınızda taşımak oldukça zahmetli bir iş, aynı zamanda günde güne ağırlaşacak da! Ayrıca bazı bebek arabaları, ebeveynlere de hizmet etmek üzere; sepetlik, bardak tutacağı gibi taşımanız gereken ekstra ürünleri sizlerin yerine taşıyacak tasarımıyla kullanıma sunuluyor. Bu bağlamda, ‘Bebek arabası almayı gereksiz buluyorum.’ diyen ebeveynlerin bile, kısa süre içerisinde fikirlerinin değiştiğinden bahsedebiliriz.  

En iyi Bebek Arabası Puseti Kaç Aya Kadar Kullanılır? 

bebek-arabasi-puseti-kac-aya-kadar-kullanilir

Bebek arabası puseti için kullanım süresi; bebeğin cinsiyetine, boyuna, kilosuna göre değişse de, ebeveynlerin tecrübelerinden yararlanarak, bebek arabası pusetlerinin ortalama 6 ay-1 yaş arasında kullanılabildiği sonucuna varabiliyoruz. 

En iyi Bebek Arabası Fiyatları 

Bebek arabasi aksesuarlari tasima cantasi emniyet bebek arabasi ajanda arabasi isik arabasi cantasi bebek arabasi aksesuarlari

Bebek arabası fiyatları; bebek arabasının türüne, markasına, materyaline, içerdiği ekstra ürünlere bağlı olarak, oldukça geniş segmentte sonuçlarla karşımıza çıkabilmektedir. Burada önemli olan, az önce bahsettiğimiz püf noktaları dikkate alarak, bebeğiniz için güvenli, kaliteli ve bütçe dostu seçimler yapmaktır. En ucuz bebek arabası ortalama 200 TL civarında olup, farklı modellerle 12.000 TL’ye kadar uzanan seçenekleriyle, her bütçeye uygun olarak bebek arabası tercihinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Bir cevap yazın