EVDE EGZERSiZ NASIL YAPILIR?

Günümüzde pek çok kişi fazla kiloları ile baş etmek için çeşitli yöntemlere başvuruyor. Sağlıksız beslenme, hareketsiz yaşam, çeşitli sağlık problemler ve hamilelik gibi etkenler kişilerin olması gerekenden fazla kiloya sahip olmasının en önemli nedenlerindendir. Bireylerin zayıflayabilmesi ve ideal kilolarına ulaşabilmesi için sağlıklı beslenmesi ve düzenli bir şekilde evde egzersiz yapması gerekmektedir. 

Kişinin alması gerekenden çok daha az kalori alması ve düzenli sporunu yapması sağlıklı bir vücuda kavuşmasını sağlayacaktır. Ancak hayat koşuşturması ve iş nedeni ile spor salonunda ya da açık havada spor yapabilmek imkansız hale gelmiştir.

Bu nedenle kişiler evde yapabilecekleri sporları araştırarak bu sporları yapmak ister. Peki, evde egzersiz yaparak zayıflamak mümkün mü? Gelin hep birlikte evde yapılabilecek egzersizleri inceleyelim. 

Evde Egzersiz Çeşitleri:

Pilates

Evde yapılabilecek egzersizlerin başında pilates yer alır. İnternette pilates ile ilgili onlarca video yer alıyor. Siz de en sağlıklı şekilde zayıflamak için pilates ekipmanlarına sahip olarak evde kolayca pilates yapabilirsiniz. Pilates tüm vücudu çalıştırır ve zayıflarken çok daha sıkı bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Sarkmaları da pilates ile önleyebilmeniz mümkündür. 

Leslie

Leslie aslında bu egzersizi yaptıran kadının ismi. İnternetten Leslie diye arattığınnızda 15 mil, 30 mil ve 45 mil gibi videolar ile karşılaşacaksınız. Bu videolar evde yürüyüş yapmanızı sağlıyor. 

Özellikle kış aylarında yürüyüş için dışarı çıkamadığınızda Leslie’nin videoları ile yürüyüş yapabilirsiniz. Ancak Leslie’yi sadece bir yürüyüş olarak sınırlandırmamak gerekir. Çünkü yaptırdığı farklı hareketler ile yağ yakımını hızlandırıyor. 

İp Atlama

Alt komşunuzu rahatsız etmeyecek bir şekilde ip atlayabilirsiniz. İp atlama egzersizi için bir ipe de ihtiyacınız yok. İpsiz bir şekilde ip atlama hareketleri ile hem kimseyi rahatsız etmez hem de yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. 

Evde Egzersiz: Kardiyo Hareketleri

Mekik, şınav, squat gibi birbirinden farklı özelliklere sahip kardiyo hareketlerini yaparak evde zayıflayabilirsiniz. İnternette araştırma yaptığınızda birden fazla kardiyo hareketi ile karşılaşacaksınız. Vücudunuzu zorlamadan bu hareketleri yaparak hem sıkılaşabilir hem de çok daha fazla miktarda yağ yakımı sağlayabilirsiniz.

Siz de sağlıklı bir vücuda kavuşma ve ideal kilonuza inmek için bu egzersizleri yapabilirsiniz. Küçük bir hatırlatma: Bu egzersizleri yapmaya karar verdiğiniz anda önce ısınma hareketlerini yapmayı unutmayın ki sakatlık yaşamayın. Keyifli günler diliyorum..

Bir cevap yazın